Уряд попри заклики правозахисників забрав функції щодо зниклих безвісти в Мінреінтеграції
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, якою питання опіки щодо осіб, зниклих безвісти за особливих обставин унаслідок воєнних дій, передають від Мінреінтеграції до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Про це розповіли в Мінреінтеграції.
Повноваження з координації розшуку зниклих безвісти за особливих обставин поклали на МВС, діяльність пошукових груп передали до Генштабу ЗСУ, а деякі повноваження щодо передання та репатріації тіл загиблих (померлих) у зв’язку зі збройною агресією проти України – до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Штаб також проводитиме перемовини з гуманітарними місіями, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами, “які перебувають на ТОТ з метою розшуку зниклих безвісти”.
Рішення про затвердження списку для передання та репатріації тіл (останків) ухвалюватиме голова штабу, втім робитиме він це лише після узгодження з Об’єднаним центром та Офісом генпрокурора.
Напередодні голосування в уряді директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова закликала посадовців не розпорошувати функції уповноваженого зі зниклих безвісти між відомствами, адже це ускладнить і без того складну роботу.
“Запропоновані зміни нічого не покращать у розшуку, бо ніяких змін до процедур не вносять… Цей проєкт прямо порушує Закон України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”, але, здається, нікого це не бентежить – у країні війна, то можна й не ставити до відома парламент щодо плану знищення вже налагодженої роботи цілої інституції”, – казала вона.
Нагадаємо, що наприкінці серпня близько пів тисячі родичів зниклих безвісти та полонених у центрі Києва вимагали повернення близьких.
Фото обкладинки: Анна Сергієць / Суспільне