Українці в окупації та за кордоном можуть звернутися по безоплатну правову допомогу онлайн: як це зробити?
Українці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами України, можуть отримати безоплатну первинну або вторинну правничу допомогу дистанційно.
Про це нагадали в уряді.
У серпні поточного року чинності набрали зміни до закону про безоплатну правову допомогу, якими серед іншого розширили перелік тих, хто має право на її отримання, а також дозволили надавати допомогу дистанційно.
Тепер звернутись із заявою можна за допомогою електронної пошти або акаунту в телеграмі.
Якщо ви мешкаєте на окупованих територіях і не маєте кваліфікованого електронного підпису, то:
- заповніть або напишіть розбірливо від руки звернення та поставте підпис унизу документа;
- напишіть на копіях документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України й надають право на отримання допомоги, “З оригіналом згідно”, поставте дату та підпис;
- якісно сфотографуйте або заскануйте документи, щоб надіслати на офіційну пошту;
- підтвердіть свою особу під час відеозв’язку, посадовці можуть його записувати або ж зробити кілька знімків під час розмови;
- за першої можливості, наприклад деокупації або виїзду з російської окупації, треба або особисто чи через представника передати оригінал звернення та завірені копії документів до центру.
Загальний строк розгляду звернення тих, хто потребує правничої допомоги, згідно з ухваленими цьогоріч змінами, не може перевищувати 10 днів. Втім, якщо звернення оформили неправильно, то його повернуть протягом трьох робочих днів, а надалі заявник або заявниця має право повторно подати його.
Нагадаємо, що до початку повномасштабного вторгнення Росії лише чверть опитаних українців знали про систему безоплатної правової допомоги, а також де та як можна таку допомогу отримати.
ZMINA детально розповідала про те, як в Україні з’явилася система безоплатної правової допомоги та в чому полягає її унікальність.