Долю членства України в Міжнародному кримінальному суді має вирішити парламент – Мін’юст
Політичне питання членства України в Міжнародному кримінальному суді має вирішити парламент.
Про це в коментарі Центру інформації про права людини повідомив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.
“Це політичне питання, яке має бути вирішене Верховною Радою, тому що у конституційних змінах є питання, яке потребує ствердження народними обранцями. Ми будемо жити й працювати з тим рішенням, яке приймуть депутати. Ми готові до будь-якого розвитку подій й ситуації”, – заявив заступник міністра.
За його словами, хоч міністерство юстиції не має впливу на цей процес, однак воно підтримує ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду якомога швидше.
“Ми готові працювати, аби це сталось”, – додав він.
“Так, ми не маємо певних прав, які випливають із членства в суді. Ми не можемо номінувати суддю, мати своїх працівників в апараті суду. Це є негативним, оскільки ми відмовляємось від участі у клубі. Але з точки зору дотримання норм гуманітарного та кримінального права ми повністю співпрацюємо зараз. Ті декларації, які зроблені Україною, для цього достатні. Ми чекаємо на рішення Верховної Ради про те, які саме зміни будуть внесені до Конституції України”, – заявив Сергій Петухов.
Нагадаємо, законопроектом про конституційні зміни в частині правосуддя президент України Петро Порошенко відтермінував членство країни на три роки. Заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов пояснив це відсутністю практики приєднання країн до суду під час збройного конфлікту та необхідністю захистити українських військових від ризиків та наслідків такого членства.
Натомість в ЄС засмутились такому рішенню президента, а український експерт з міжнародного кримінального права Микола Гнатовський звернув увагу на те, що Україна втрачає додаткові права без ратифікації Римського статуту й акцентував, що відкладання ратифікації статуту не має практичного сенсу.