Після виходу з зернової угоди Росія погрожує вважати всі судна, що прямують до України, “перевізниками військових вантажів”
Після виходу з так званої зернової угоди Росія заявила, що від 20 липня вважатиме всі судна, що прямують до України, “перевізниками військових вантажів”.
Про це пише Reuters.
Про це російська влада заявила після того, як Україна в листі Агентству судноплавства ООН від 18 липня повідомила про рішення “встановити на тимчасовій основі рекомендований морський маршрут”. Він вестиме до територіальних вод і виключної морської економічної зони Румунії.
“Його мета — сприяти розблокуванню міжнародного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря”, — наголосив у листі виконувач обовʼязків міністра інфраструктури України Василь Шкураков.
Після повідомлень про розробку тимчасового маршруту перевезення зерна міноборони Росії заявило, що вважатиме всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до України, потенційними перевізниками військових вантажів. Водночас тут зазначили, що вважатимуть усі країни, під чиїми прапорами ходитимуть кораблі у цьому регіоні, “втягнутими в український конфлікт на стороні київського режиму”.
Нагадаємо, що в Росії 4 липня заявили, що “не бачать підстав” для продовження “зернової угоди”, проте готові зробити це в обмін на послаблення антиросійських санкцій. Першим пунктом вимог є підключення до SWIFT “Россельхозбанка”.
Також росіяни вимагають послабити санкції проти російського продовольства, добрив та сільгосптехніки.
Зі свого боку Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш у листі запропонував президенту Росії шляхи подальшого сприяння російському експорту продовольства та добрив і забезпечення безперебійних поставок українського зерна через Чорне море.
З 26 червня 2023 року РФ повністю зупинила реєстрацію вантажних суден, які перевозять українське зерно. Це свідчить про наміри країни-агресора не продовжувати Чорноморську “зернову ініціативу” та зірвати постачання продовольства на світові ринки.
За 11 місяців дії угоди 45 країн отримали 32,5 мільйона тонн продовольства. Ще додаткові 25 мільйонів тонн світ не отримав через саботаж РФ. Але і за цих показників, за даними ООН, вдалося знизити світові ціни на продовольство на 22%. Це є прямим свідченням, що “зернова угода” потрібна світу.
Раніше ZMINA детально розповіла, як Росія інструменталізує голод у країнах Африки в неспровокованій війні проти України. Окупаційні збройні сили РФ викрадають українське зерно і вивозять його через тимчасово окупований Крим, зокрема до Сирії.