Росіяни тиждень блокують 29 суден, які у межах “зернової угоди” мають вивезти 1,4 мільйона тонн продовольства

Дата: 02 Липня 2023
A+ A- Підписатися

З 26 червня РФ повністю зупинила реєстрацію вантажних суден, які перевозять українське зерно, що свідчить про наміри країни-агресора не продовжувати Чорноморську “зернову ініціативу” та зірвати постачання продовольства на світові ринки.

Про це поінформувала пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Джерело: фейсбук-сторінка Олександра Кубракова

29 суден, які мають експортувати 1,4 мільйона тонн продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема Китаю, Єгипту, Бангладешу, Туреччини, заблоковані Росією в територіальних водах Туреччини“, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, в червні з українських портів було експортовано лише 2 мільйони тонн. Ще 1 мільйон тонн продовольства або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден – останні, які зареєстровані в “зерновій ініціативі”.

У Мінінфраструктури наголосили, що якщо не відновити реєстрацію суден, то “зернова угода” буде повністю зупинена.

Повідомляється, що за 11 місяців 45 країн отримали 32,5 мільйона тонн продовольства. Ще додаткові 25 мільйонів тонн світ не отримав через саботаж РФ. Але і при цих показниках, за даними ООН, вдалось знизити світові ціни на продовольство на 22%. Це є прямим свідченням, що “зернова угода” потрібна світу.

Ми підтримуємо заяву Спільного Координаційного центру, що всі сторони угоди негайно мають забезпечити доступ суден для експорту продовольства, бо це створює продовольчу небезпеку для всього світового ринку. Тільки спільними зусиллями світ здатен припинити продовольчий шантаж Росії”, – зазначили у відомстві та закликали партнерів по угоді і всі країни цивілізованого світу відстоювати своє право на отримання продовольства.

Нагадаємо, наприкінці травня, попри поновлення роботи Чорноморської “зернової ініціативи”, найбільш глибоководний порт “Південний” поблизу Одеси зупинив роботу. Впродовж 19–21 травня РФ не пропустила до нього жодного судна.

Раніше ZMINA детально розповіла, як Росія інструменталізує голод у країнах Африки у своїй неспровокованій та незаконній війні. Окупаційні збройні сили РФ викрадають українське зерно і вивозять його через тимчасово окупований Крим, зокрема до Сирії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter