За перше півріччя 2023 року загинули майже 300 дітей-мігрантів, які намагалися перетнути Середземне море

Дата: 16 Липня 2023
A+ A- Підписатися

За останні 6 місяців загинули щонайменше 289 дітей під час спроби перетнути Середземне море, щоб потрапити до Європи.

Про це повідомляє видання France24.

Фото: Reuters

За даними ЮНІСЕФ, це вдвічі більше, ніж за перше півріччя 2022 року.

Як зазначила Верена Кнаус, керівниця ЮНІСЕФ з питань міграції та переміщення, справжні цифри, ймовірно, будуть вищими, оскільки внаслідок багатьох аварій човнів у центральному районі Середземного моря не залишалося вцілілих або ці інциденти залишилися незареєстрованими.

Кількість дітей, які загинули під час спроби перетнути Середземне море, щоб дістатися Європи, подвоїлася в першій половині цього року порівняно з тим же періодом минулого року“, – сказала посадовиця.

За її словами, впродовж перших шістьох місяців 2023 року приблизно 11 600 дітей здійснили переправу морем – майже вдвічі більше, ніж за той самий період 2022 року.

Крім того, за перші три місяці 2023 року близько 3300 дітей – 71 відсоток усіх дітей, які прибули до Європи центрально-середземноморським маршрутом – були зареєстровані як діти без супроводу дорослих. Цей показник утричі перевищує аналогічний за перші три місяці минулого року.

Кнаус додала, що багато дітей подорожували без супроводу дорослих впродовж кількох місяців, щоб дістатися до берегів Лівії чи Тунісу в Північній Африці з таких країн, як Гвінея, Сенегал, Гамбія, Сирія та навіть Афганістан.

Принагідно вони можуть піддаватися затриманню, позбавленню волі, тортурам, торгівлі людьми, насильству, експлуатації та зґвалтуванню, причому дівчатка особливо вразливі.

За даними ЮНІСЕФ, подорож човном з Лівії або Тунісу до Європи зазвичай коштує близько 7000 доларів.

 “Ці діти мають знати, що вони не самотні. Світові лідери мають невідкладно продемонструвати безперечну цінність життя дітей, перейшовши від співчуттів до рішучого пошуку ефективних рішень“, – заявила Кнаус.

Нагадаємо, у 2022 році у державах Європейського Союзу майже наполовину зросла кількість клопотань про надання притулку. Кожен третій шукач – громадянин Сирії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter