Українські лікарі врятували життя одному із засновників Української Гельсінської групи Миколі Матусевичу
У Національному інституті серцево-судинної хірургії зробили складну операцію, щоб урятувати життя радянського дисидента та правозахисника Миколи Матусевича.
Про це розповідає ТСН.
Матусевичу 76 років, а проблеми із серцем він має не перший рік.
Чоловік активно висловлював незгоду з радянським устроєм, а в листопаді 1979 року став одним з десяти засновників Української Гельсінської групи, члени якої за дев’ять років заснують Українську Гельсінську спілку. За дисидентство Матусевича незаконно судили та відправили до таборів, де він голодував.
У Національному інституті серцево-судинної хірургії розповіли, що в правозахисника була “аневризма несхідної аорти аж до стегнових артерій”, а з лікуванням він затягнув, тож звернувся по допомогу в поганому стані.
“Пан Матусевич прийшов практично на п’ятій стадії, він прийшов надважким, анатомія дуже складна, стінки аорти як такої не було”, – пояснює лікар Ігор Жеков, який і проводив операцію.
Директор інституту серцево-судинної хірургії Василь Лазоришенець каже, що правозахисник “був один з найскладніших пацієнтів, які можна собі уявити”.
Матусевич продовжить лікування в Інституті кардіології імені Стражеска, де планує провести не більше як тиждень, адже 19 липня святкуватиме свій 77-й день народження.
Журналісти, розповідаючи про ситуацію з Матусевичем, наголошують, що попри свою боротьбу з радянською владою він так і не отримав допомоги від держави та мешкає “дуже скромно у Василькові”.
Нагадаємо, що лише у 2015 році парламент ухвалив закон про правовий статус та вшанування пам’яті борців за українську незалежність у XX столітті, але й він не передбачає належного соціального захисту для них.
Цього року парламент ухвалив новий закон, що передбачає надбавку до пенсії українцям, яких радянська влада переслідувала за політичними мотивами