Через расизм і ксенофобію в Польщі зачинився ресторан, де працювали українські біженки

Дата: 03 Липня 2023
A+ A- Підписатися

У польському Катовіце припинив свою роботу ресторан “Bistro Kozaczki” (“Бістро Козачки”), де готували та обслуговували гостей українські біженки. За словами власників закладу, причиною закриття стала низька прибутковість, яка виникла через расизм та ксенофобію місцевого населення. 

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Фото: Bistro Kozaczki

Як пише газета, у команді працювали десять українок, які через війну змушені були покинути свої домівки й так опинилися в Польщі.

У ресторані можна було з’їсти борщ з пампушками, суп із фрикадельками та грибний крем-суп. Там також готували чебуреки, котлети по-київськи та пельмені. Цільовою аудиторією бістро переважно були українці, які проживають у Катовіце.

Однак через кілька місяців після відкриття засновники закладу повідомили, що він закривається.

“Нам дуже прикро, але, на жаль, ми не можемо ухвалити інше рішення. Наразі наше мале підприємство функціонує незадовільно. Козацькі смаки залишаться присутніми завдяки нашій кейтерінговій пропозиції та невеликій гастрономічній точці, яку ми спільно створимо в Ліготі”, – повідомили власники.

Засновник ресторану Пшемислав Солтисік розповів, що Bistro Kozackie не приносило достатнього прибутку, зокрема, через негативні оцінки в інтернеті. Користувачі негативно відгукувалися про заклад через те, що там готують українські страви й працевлаштовують українок. Деякі люди, як зазначає Солтисік, писали негативні коментарі, навіть не бувавши в закладі.

“Із самого початку в нас були проблеми з оцінюванням нашого ресторану в інтернеті. Спочатку на нас нападали, бо ми позиціювали себе як українська кухня. Це не сподобалося багатьом особам, які навіть не були в нас, але дали нам низькі оцінки й жахливі коментарі. У нас багато расистських і ксенофобських постів навіть на нашій сторінці у фейсбуку. Деякі з них там і сьогодні”, – додав засновник.

За його словами, в бістро раділи конструктивній критиці, оскільки це дозволяло вдосконалювати його роботу. Однак були коментарі, які явно мали на меті зашкодити репутації закладу.

“Було багато коментарів “нижче пояса”, наприклад що в нас смердить. І це писали люди, у яких на заставці, наприклад, був прапор Росії. Такі оцінки були несправедливі щодо нас і, безумовно, вплинули на нашу відвідуваність”, – підсумував Солтисік.

Нагадаємо, що, згідно з результатами останнього дослідження громадського сприйняття українських біженців та мігрантів, серед поляків знизився рівень готовності та бажання допомагати українцям. Причиною цього є нібито “вимоглива позиція” біженців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter