В Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність за надання психологічної допомоги без відповідної освіти

Дата: 28 Червня 2023
A+ A- Підписатися

28 червня у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №9433, що передбачає введення адміністративної та кримінальної відповідальності за надання психологічної допомоги без відповідної освіти або дозволу. Якщо закон ухвалять, це дасть змогу обмежити діяльність псевдофахівців.

Про це пише військовий психолог Артем Осипян.

Фото: Depositphotos

Відповідальність також хочуть ввести для людей, які поширюють неправдиву інформацію про наявність у себе медичної освіти або лікарської спеціальності, а також права надавати психологічну допомогу.

Текст законопроєкту поки що не оприлюднили, він перебуває на розгляді Верховної Ради.

Осипян назвав законопроєкт “першим реальним кроком до розвʼязання глобальних питань психічного здоров’я українців”

“Діяльність таких псевдофахівців, як Спартак Суббота, нарешті може бути обмежена і заборонена державою. Кожен, хто звертається до психолога чи психотерапевта, може бути захищений у своєму праві на доступ до якісної допомоги. Зараз ми побачимо, хто дійсно хоче змін, а хто просто хоче відпрацьовувати гроші міжнародної допомоги”, – наголосив він.

Крім того, Рада має розглянути зміни до деяких законодавчих актів щодо системи охорони психічного здоровʼя. 

Зокрема, до закону пропонують додати визначення психічного здоровʼя та психологічної допомоги, розʼяснити, хто такі психологи, психотерапевти, психіатри й чим вони займаються, а також уточнити, з якою освітою можна працювати у сфері надання послуг з охорони психічного здоровʼя й чим саме займатися.

Нагадаємо, що 11 квітня молодіжне видання “Свідомі” оприлюднило масштабне розслідування авторства Іллі Полудьонного, де стверджується, що Суббота брехав про наявність фаху лікаря-психіатра та кандидатського ступеня, мав інтимні стосунки з кількома клієнтками під час терапії та вчиняв над ними психологічне насильство. 

Автор розслідування збирав та упорядкував факти про Спартака Субботу протягом семи місяців і, крім текстового варіанту, виклав на своєму ютуб-каналі серіал з п’яти відео, де аргументовано пояснює, чому героя розслідування варто вважати шахраєм.

За пару днів відео переглянули сотні тисяч користувачів. Оприлюднені факти викликали неабиякий резонанс, адже станом на 2023 рік Субота мав тисячі прихильників, його регулярно запрошували як експерта на телебачення та онлайн-медіа, а державні структури доручали  йому проведення тренінгів, зокрема у правоохоронних органах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter