Без повідомлення України Росія передала Угорщині 11 військовополонених українців

Дата: 09 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Україна не була поінформована про перемовини між угорською та російською сторонами щодо передавання останньою одинадцятьох військовополонених українців, тож до МЗС для предметної розмови викликали тимчасового повіреного Угорщини. 

Про це розповів речник українського МЗС Олег Ніколенко

Угорський віцепрем’єр-міністр Жолт Шем’єн. Фото: EPA / UPG

Інформація про те, що 11 військовополонених українців угорського походження опинилися в Угорщині, з’явилася спочатку в медіа, а невдовзі її підтвердив угорський віцепрем’єр-міністр Жолт Шем’єн

Угорській владі, відомій своїми тісними відносинами з російською, Росія передавала полонених через Російську православну церкву. Шем’єн, коментуючи звільнення військовополонених, назвав це “жестом РПЦ щодо Угорщини, якій ці люди завдячують своєю свободою”.

Жодних деталей щодо їхніх осіб поки немає. 

За даними видання “РБК-Україна”, передавання відбувалося нібито за посередництва благодійної організації “Мальтійська служба допомоги Суверенного ордену госпітальєрів”. Український уряд ратифікував кілька років тому угоду про співпрацю з урядом Суверенного військового ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти. 

Водночас угорське медіа ATV, яке цитує слова Шем’єна, зазначає, що звільнення “відповідало місії Папи Франциска щодо звільнення полонених”. У травні поточного року Франциск обмовився в інтерв’ю про “секретну місію миротворчу місію”, про яку українська влада нічого не знала. 

Речник українського МЗС Ніколенко під час розмови з тимчасово повіреним Угорщини наголосив, що надалі взаємодію з таких чутливих питань, як звільнення військовополонених, слід координувати з Україною. До звільнених має отримати доступ український консул, щоб дізнатися про їхній стан здоров’я та надати допомогу.  

“Звільнення українських військовополонених – це завжди гарна новина”, – додає Ніколенко.

Нагадаємо, що, зокрема, через Угорщину посли ЄС не домовилися про 11-й пакет санкцій проти Росії. Водночас саме Угорщина є країною з найвищим рівнем підтримки українських біженців серед громадян у Східній Європі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter