В окупованому Криму затримали двох братів за нібито участь у добробаті ім. Номана Челебіджіхана

Дата: 01 Червня 2023
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Роздольненському районі українського Криму росіяни затримали двох братів за підозрою у нібито участі у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджіхана.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на пресслужбу ФСБ. 

 

За словами російських слідчих, брати 1999-го та 2000 року народження нібито “добровільно вступили до лав батальйону і, перебуваючи у його складі на території України, виконували функції з охорони об’єктів незаконного військового формування, розташованих неподалік населеного пункту Чонгар Генічеського району Херсонської області”

Зазначається, стосовно молодих людей порушили кримінальні справи за ст. 208 Кримінального кодексу Російської Федерації (“організація незаконного збройного формування чи участь у ньому”).

Кримських татар, імена яких не називають, ув’язнили на два місяці. Їм загрожує 15 років ув’язнення.

Раніше ZMINA інформувала, що росіяни у травні 2023 року затримали трьох громадян України в окупованому Криму за обвинуваченнями у нібито причетності до батальйону ім. Номана Челебіджіхана.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язні, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджіхана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter