Нижня палата парламенту Великої Британії визнала Голодомор геноцидом українського народу
25 травня Палата громад парламенту Великої Британії одностайно ухвалила рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Про це йдеться на сайті палати.
Полін Летхем, депутатка Консервативної партії, яка представила відповідну резолюцію в Палаті громад, підкреслила, що голод в Україні на початку 1930-х років був штучним. Він був наслідком примусового вилучення урожаїв в українських селян.
Парламентарка також провела паралелі з нинішніми подіями: “Радянський Союз убив мільйони українців політикою примусового голоду та примусової міграції. І це нагадує те, що відбувається зараз в Україні. Як і у Сталіна у 1930-х роках, мета Путіна сьогодні – знищити українську націю і концепцію української ідентичності“.
Летхем заявила, що ухвалення резолюції – це чітке повідомлення президенту РФ Володимиру Путіну та всьому світу, що парламент Великої Британії підтримує Україну та не ігноруватиме воєнні злочини й злочини проти людяності.
Лео Докерті, держсекретар міністерства закордонних справ Великобританії назвав рішення парламенту “цілком зрозумілим”. Водночас він заявив, що позиція британського уряду полягає в тому, що будь-яке рішення щодо геноциду має ухвалювати суд.
Нагадаємо, 23 травня парламент Словенії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. За таке рішення проголосували 67 депутатів, вісім – висловилися проти.
Верховна Рада ще 2006 року ухвалила Закон “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні”, а за 10 років звернулася до держав світу, щоб ті визнали Голодомор геноцидом. Так зробили вже декілька десятків країн, а наприкінці минулого року відповідне рішення ухвалив і Європарламент.
Нагадаємо, що соціологічні дослідження свідчать – більшість українців вважає Голодомор геноцидом.