В Ірландії планують розміщувати біженців у плавучих готелях, українців це не торкнеться
Ірландія планує провести тендер на плавучі готелі та кораблі для розміщення біженців, які шукають притулку. В умовах багаторічної житлової кризи уряд країни щосили намагається розмістити безпрецедентну кількість тих, хто прибуває туди.
Про це пише Reuters.
Так, за останній рік до Ірландії прибули близько 100 тисяч людей, які рятуються від війни в Україні та інших конфліктів. Це у 25 разів більше, ніж середня кількість людей, що шукали міжнародного захисту у попередні роки.
Наявного житла в Ірландії виявилося недостатньо, тому останніми тижнями багато біженців вимушені були спати в наметах на вулиці. За даними сайтів нерухомості, на початку травня було доступно менше тисячі будинків для населення в 5,1 мільйона осіб.
Крім того, місцеві жителі кілька разів протестували біля деяких будівель, які уряд почав використовувати як тимчасове житло.
У департаменті інтеграції Ірландії заявили, що нещодавно отримали низку пропозицій про так зване плавуче житло.
“Очікується, що після детального розслідування та аналізу його використання, а також після консультацій з різними зацікавленими сторонами, департамент опублікує запит на участь у торгах щодо пошуку плавучого житла для претендентів на міжнародний захист”, – йдеться у заяві.
Водночас міністр фінансів Ірландії Майкл Макграт наголосив, що уряд і надалі віддаватиме пріоритет розміщенню біженців у вільних будинках, а пропозиція щодо плавучих готелів перебуває на ранній стадії обговорення.
Окремо Макграт підкреслив, що українських біженців, яких в Ірландії налічується понад 85 тисяч, у плавучих готелях розселяти не планують, а на забезпечення їх житлом уже виділили два мільярди євро.
Раніше ZMINA писала, що з 1 квітня уряд ірландського прем’єр-міністра Лео Варадкара зняв заборону на виселення з місць тимчасового проживання біженців з України, що діяла протягом зими. Так, впродовж 2023 року звідти можуть примусово видворити 10 тисяч українців.
Нагадаємо, що у грудні 2022 року біженці з України звернулися до ірландського Департаменту з питання прав дітей, рівних прав, інвалідності, інтеграції та молоді (DCEDIY). Одні скаржилися на те, що їм щоденно доводиться далеко йти до пункту роздавання їжі – близько 1 кілометра. Інші повідомили, що мешканці центру для біженців мають приймати душ на вулиці, у кабінках, покритих брезентом.