Впродовж минулої доби на Донеччині російські війська вбили п’ятьох цивільних, ще трьох – поранили
5 травня на Донеччині внаслідок ракетних ударів, яких завдала армія РФ по Слов’янську та Краматорську, загинуло п’ятеро людей. Крім того, виявили тіло ще одного загиблого під час окупації. Унаслідок обстрілів пошкоджені два заводи, дитсадок, понад 20 багатоповерхівок.
Про це повідомив очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
“Напередодні росіяни завдали ударів ракетами Х-22 по Слов’янську та Краматорську. У Слов’янську поранено людину і пошкоджено будівлю заводу Зевс Кераміка; у Краматорську пошкоджено адмінбудівлю НКМЗ, дитсадок, 2 спортивні заклади і 22 багатоповерхівки. Також ракетного удару зазнала Дружківка – пошкоджено 6 приватних будинків“, – йдеться в повідомленні.
Як інформує очільник Донецької ОВА, минулої доби на Донецькому напрямку троє людей загинули в Авдіївці, одна – поранена у Костянтинівці Мар’їнської громади.
На Горлівському напрямку двоє людей загинули у Костянтинівській територіальній громаді: у Костянтинівці та Предтечиному. У Соледарській громаді пошкоджено два будинки, у Торецькій – 6, у Часовоярській – 11.
На Лисичанському напрямку в Ямполі ракетою С-300 пошкоджено п’ять будинків. У Лимані виявили місце поховання цивільного, убитого під час окупації.
Нагадаємо, у ніч проти 3 травня російські війська атакували Україну 26 дронами “Shahed”. Українські сили ППО збили 21 з них у центрі, на півдні та сході країни. Влучання та руйнування наразі зафіксували на Кіровоградщині, Дніпропетровщині, Миколаївщині, Донеччині та Запоріжжі.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.