Російські військові обстріляли аварійників, які ліквідували наслідки попереднього обстрілу Херсону
За даними обласної влади, двоє постраждалих аварійників працювали над ліквідацією наслідків попереднього обстрілу.
“Фахівці закривали OSB-листами вікна на вулиці Полтавській у Херсоні, коли почався новий удар з боку ворога. Чоловіки дістали уламкові поранення. Постраждалих шпиталізували, їм надається вся необхідна допомога”, – йдеться у повідомленні.
Пізніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що під час артилерійського обстрілу Херсона постраждали троє місцевих жителів.
Зранку пресслужба Херсонської ОВА повідомила, що минулої доби, 24 лютого, російські війська 83 рази обстріляли населені пункти області з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків та БПЛА. Херсон армія РФ обстріляла 9 разів. Окупанти влучили у житлові будинки, дошкільний заклад освіти та медзаклад.
Нагадаємо, 23 лютого, у Харківській області під час ліквідації наслідків російського обстрілу, військові РФ завдали удару по місцю попереднього влучання, де працювали українські рятувальники. Внаслідок обстрілу пошкоджені 4 пожежно-рятувальні та аварійно-рятувальні автомобілі ДСНС, а також спеціальне обладнання та генератори, про постраждалих рятувальників не повідомили.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.