На Сумщині окупанти вдарили протитанковою ракетою по маршрутці, є постраждалі
24 лютого, у пʼятницю, в Сумській області російські військові протитанковою ракетою обстріляли маршрутне таксі. У результаті цього четверо людей постраждали.
Про це повідомляє Сумська обласна військова адміністрація.
“Сьогодні о 16:36 ворог здійснив з території РФ обстріл протитанковою керованою ракетою цивільного маршрутного таксі “Рута” сполученням Журавка–Суми в районі села Водолаги Хотіньської громади Сумського району”, – йдеться у повідомленні.
Внаслідок обстрілу травми отримали чотири цивільні особи. Постраждалого водія та трьох пасажирів доставили до Сумської обласної клінічної лікарні з попереднім діагнозом контузія.
“Російські терористичні війська продовжують порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правил ведення війни, здійснюючи обстріли ділянок місцевості мирних населених пунктів, цивільної інфраструктури та мирного населення”, – додали в ОВА.
Раніше ZMINA писала, що зранку 24 січня російські військові обстріляли прикордоння Сумщини та вбили жінку, а ще щонайменше трьох цивільних поранили. Менш ніж за пів години зафіксували десять “прильотів” у районі села Бояро-Лежачі. Гатили росіяни, ймовірно, з міномета 120 мм.
Нагадаємо, що напередодні російські військові обстріляли будинок багатодітної родини на Сумщині та вбили жінку.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.