На кінофестивалі “Берлінале” покажуть вісім фільмів про Україну
На 73-му Міжнародному Берлінському кінофестивалі, який відбудеться 16–26 лютого, покажуть вісім фільмів про Україну.
Цьогорічний фестиваль пройде під знаком солідарності з нашою країною, яка протистоїть російській агресії, та Іраном, де тривають антиурядові протести, йдеться на сайті заходу.
“Берлінале рішуче засуджує загарбницьку війну Росії, яка порушує міжнародне право, і висловлює свою солідарність із народом в Україні та всіма тими, хто веде кампанію проти цієї війни. Фестиваль також стоїть разом з мужніми протестувальниками в Ірані, коли вони захищаються від жорстокого, недемократичного режиму”, – заявили його організатори.
Перелік фільмів і заходів, пов’язаних з Україною
Програма Berlinale Shorts
“Це побачення” (It’s a date) – короткометражний фільм про Київ, столицю країни, в якій триває війна, але життя там усе одно не припиняється в усіх його виявах.
Режисер: Надія Парфан
Країна: Україна
Програма Panorama
“Залізні метелики” (Iron Butterflies) – документальний фільм про обставини збиття літака MH17 на Донбасі 2014 року, риторику російських пропагандистів навколо цієї події та реакцію світу на злочин.
Режисер: Роман Любий
Країна: Україна
“Ти мене любиш?” (Do You Love Me?) – ігровий фільм про дорослішання покоління напередодні падіння СРСР через історію 17-річної дівчини на ім’я Кіра.
Режисерка: Тоня Ноябрьова
Країна: Україна, Швеція
Програма Forum
“В Україні” (In Ukraine) – документальний фільм про війну з Росією, поданий через подорож творців стрічки із заходу країни через Київ до Харкова.
Режисери: Петр Павлус і Томаш Вольский
Країна: Польща
Програма Generation
“Ми не згаснемо” (We Will Not Fade Away) – документальний фільм про молодь прифронтових містечок Сходу України. Стрічку знімали в Станиці Луганській та Золотому, ці населені пункти захопили російські військові в лютому та червні 2022 року.
Режисерка: Аліса Коваленко
Країна: Україна, Франція, Польща
“Прокидаючись у тиші” (Waking up in silence) – документальний фільм про українських дітей-біженців, що знайшли прихисток у колишній німецькій казармі. Вони знаходять там військові символи минулого та пов’язують їх зі своїм досвідом.
Режисери: Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі
Країна: Україна, Німеччина
Програма Encounters
“Східний фронт” – фільм про війну очима парамедиків; стрічку знімали в різних куточках України, зокрема в Київській, Харківський і Херсонській областях.
Режисери: український ветеран Євген Титаренко та російський режисер українського походження Віталій Манський
Країна: Україна, Латвія, Чехія
Berlinale Special Gala
“Суперсила” – документальний фільм про Україну, який розповідає про роль мистецтва та митців на війні.
Автори: американський актор і режисер Шон Пенн і продюсер та режисер Аарон Кауфман
У фестивалі візьмуть участь представники українського кіно в межах секцій Doc Station, Script Station та Berlinale Talents, відбудуться презентації нових проєктів від українських митців тощо.
Президенткою міжнародного журі Берлінале-2023 буде американська акторка, сценаристка і режисерка Крістен Стюарт.
Серед українців у журі – кінокураторка Саша Прокопенко та режисерка Катерина Горностай. Перша ввійшла до складу журі спеціальної нагороди Teddy Award, яку вручають найкращим фільмам про проблеми сексуальних меншин. Друга – до складу журі категорії Generation 14plus. Це секція кіно про дітей і підлітків та проблеми, з якими вони стикаються.
На знак підтримки України на фестивалі поширюватимуть значок у вигляді знаменитого ведмедя Берлінале в кольорах українського прапора. Це має забезпечити широку видимість підтримки нашої країни серед учасників і гостей фестивалю.
Також тут можна буде придбати магніт у вигляді ведмедика Берлінале, виготовленого українськими художниками з використанням петриківського розпису.
Повну програму Міжнародного Берлінського фестивалю – 2023 можна дізнатися тут.