У Херсонській області авто з цивільними наїхало на російську міну, водій і пасажир загинули
“На Херсонщині автомобіль з мирними людьми підірвався на міні, залишеній російськими окупантами. Трагедія сталася сьогодні зранку поблизу селища Новорайськ Бериславського району. Двоє чоловіків, 45 та 48 років, їхали на автівці польовою дорогою, на якій залишилося багато російських мін”, – йдеться у повідомленні.
Машина з цивільними натрапила на одну з них. Від отриманих поранень обидва чоловіки загинули на місці.
У Херсонській ОВА наголосили, що мінна небезпека в області залишається надзвичайно високою. Тож людям можна пересуватися лише тими маршрутами, які обстежили вибухотехніки. Не можна відвідувати лісосмуги, посадки та поля.
Нагадаємо, напередодні у тому ж Бериславському районі на мінах підірвалися двоє цивільних чоловіків. Їх ушпиталили з пораненнями і травмами.
Раніше ZMINA повідомляла, що після 24 лютого площа та обʼєми замінування території України зросли в 10 разів. На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.