Правоохоронці ідентифікували ватажка “кадирівців”, який керував каральними рейдами росіян на Луганщині

Дата: 18 Січня 2023
A+ A- Підписатися

​​Есбівці встановили особу ще одного російського військового, який організовував викрадення та катування жителів селища Макіївка Луганської області. Він очолював один з підрозділів швидкого реагування “Ахмат” росгвардії в Чеченській Республіці та приховував своє справжнє ім’я під позивним Лобзік.

Про це повідомили в Службі безпеки України.

Фото: Служба безпеки України

Так, у селищі Макіївка підозрюваний керував викраденням місцевих жителів, щоб залякати людей і придушити рух опору в регіоні.

Правоохоронці встановили, що 12 квітня 2022 року семеро “кадирівців” під його керівництвом увірвалися до оселі місцевої мешканки під виглядом “зачищення” населеного пункту.

Під час “нальоту” військові РФ викрали з помешкання потерпілої мобільні телефони, побутову техніку і гроші, а саму жінку зв’язали та відвезли до приміщення селищної гімназії, де облаштували катівню.

Там від неї вимагали “зізнань” у діяльності на користь українських військ. До потерпілої застосовували електрострум та били металопластиковою трубою. Потім кілька годин тримали прикутою кайданками до батареї.

Пізно ввечері “кадирівці” відпустили жінку додому, але під загрозою вбивства вимагали надати їм персональну інформацію про жителів громади. Однак їй вдалося вибратись із тимчасово окупованого селища на підконтрольну українській владі територію.

Після звільнення населеного пункту співробітники СБУ зібрали докази провини ватажка окупаційного угруповання та його підлеглих.

СБУ ретельно задокументувала факт причетності командира підрозділу та його підлеглих до скоєння злочину. Правоохоронці опитали свідків, отримали ксерокопії особистих документів чоловіка, встановили його теперішнє місце перебування.

За оперативними даними, наразі військовий перебуває в тимчасово захопленому Енергодарі, де командує ворожою групою “Ахмат-нефтеполк”.

На підставі отриманих доказів слідчі повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни, вчинені за попередньою змовою групою осіб, а також віддання наказу про вчинення таких дій).

Тривають комплексні заходи щодо притягнення його до відповідальності за злочини проти України.

Раніше ZMINA писала, що в результаті слідчо-оперативних дій правоохоронці встановили особи ще трьох російських окупантів, які брали участь у викраденнях і катуванні мирних жителів тимчасово захоплених районів Запорізької області.

Один з підозрюваних – це командир тактичної групи 22 окремої бригади оперативного призначення росгвардії. Після захоплення Мелітополя його призначили “військовим комендантом” окупаційної адміністрації українського міста.

Інші двоє підозрюваних – співробітники Махачкалинського загону міліції особливого призначення (більш відомого як ОМОН) управління росгвардії в Республіці Дагестан.


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує випадки тортур, скоєних під час російської збройної агресії проти України.  

Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе у формі за або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.  

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародного кримінального суду  тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter