У Запорізькій області окупанти обстріляли пункт роздавання гуманітарної допомоги
22 листопада близько 11-ї години дня російські військові обстріляли місто Оріхів, що в Пологівському районі Запорізької області. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, двоє отримали поранення. Обстріли міста продовжуються.
Про це повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.
Внаслідок прямого влучання по пункту роздавання гуманітарної допомоги загинув 57-річний соціальний працівник. Ще двох жінок, 48 та 61 років, доставили до медичного закладу з тяжкими пораненнями.
“Жертв могло бути значно більше, але їм вдалося запобігти завдяки правильній організації роботи з видачі допомоги, коли уникають створення черг і скупчень людей, та наявності поряд обладнаних укриттів”, – написав Старух.
У поліції Запорізької області уточнили, що удари прийшлися по приміщенню, де соціальні працівники отримували хліб і харчові продукти. Цього дня вони мали розвозити гуманітарну допомогу за адресами проживання літніх та людей з маломобільних груп населення.
Наразі правоохоронці документують наслідки воєнного злочину, встановлюють інших місцевих мешканців, які потребують допомоги.
Зібрані доказові матеріали передадуть до УСБУ в Запорізькій області для відкриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 438 (“Порушення законів та звичаїв війни”) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що 19 листопада російські військові обстріляли гуманітарну точку під час роздавання хліба в селищі міського типу Білозерка на Херсонщині, поранивши п’ятьох людей.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.