Президент подав до парламенту законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції
Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, відомої як Стамбульська конвенція.
Про це повідомляє прес-служба президента.
Як зазначили в прес-службі, законопроектом передбачена ратифікація Стамбульської конвенції і запровадження застосування в законодавстві України міжнародних стандартів запобігання та протидії насильству щодо жінок і домашньому насильству.
Набрання чинності для України цієї конвенції сприятиме протидії дискримінації за гендерною ознакою, забезпечить додаткові гарантії права на рівність між чоловіками і жінками, усуне правові положення, що спричиняють дискримінацію, та удосконалить цивільно-правові засоби захисту потерпілих від насильства.
Конвенція має бути ратифікована у відповідності до статті 93 Конституції України та статті 9 Закону України “Про міжнародні договори України”.
“Ми очікували на ратифікацію Стамбульської конвенції ще в липні цього року. Уже давно пора було б її ратифікувати. Очевидно, президент готує такий “подарунок” до початку міжнародного двотижневого марафону “16 днів проти насильства”, який традиційно починається 25 листопада. У будь-якому разі, коли б це не сталося, – це буде добре. І знову ж таки, ратифікувавши Стамбульську конвенцію, важливо державі дотримуватися норм міжнародного документу. А це вже справді відповідальний крок і робота не одного дня та президентського підпису”, – коментує Ірина Виртосу, головна редакторка Центру інформації про права людини та координаторка інформаційної кампанії з протидії насильству “Війна, яка не відпускає”.
Нагадаємо, за даними Національної поліції України, лише у 2015 році зареєстровано більше 116 тисяч заяв за фактами скоєння насильства в сім’ї, складено більше 78 тисяч адміністративних протоколів.
Відповідно до офіційної статистики кожна п’ята жінка в Україні страждає від насилля. Експерти ж говорять про принаймні в чотири рази вищі показники і наголошують, що з кожним днем проблема насилля у сім’ї загострюється.
5 липня в Україні стартував флешмоб #яНеБоюсьСказати, ініційований журналісткою Анастасією Мельниченко про сміливість говорити вголос про випадки насильства, які довелося пережити.
Стамбульська конвенція була відкрита для підписання 11 травня 2011 року в рамках 121-го засідання Комітету міністрів Ради Європи у Стамбулі (Туреччина). Україна стала 17-ю державою, яка приєдналася до цього важливого міжнародно-правового інструменту, підписавши Стамбульську конвенцію 7 листопада 2011 року.
Ратифікацію Україною Стамбульської конвенції було включено до Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні, прийнятого Постановою №2986, і заплановано на II квартал 2016 року.