В обміні невинних українців на бандитів є щось аморальне ‒ Джемілєв
Народний депутат Мустафа Джемілєв вбачає аморальність в обміні невинних громадян України на людей, які здійснили злочини на території України.
Таку думку він висловив у коментарі “Укрінформу”.
“Взагалі, у цьому я бачу щось аморальне, тому що ми звільняємо затятих бандитів, терористів в обмін на абсолютно невинних людей. Це, по-перше, стимулює бандитів, тому що вони думають, що якщо попадуться, то їх все одно звільнять. А для Путіна нічого не варто ще десяток або сотню людей заарештувати і тримати їх у заручниках”, ‒ пояснив він.
Він вважає журналіста “Укрінформу” Романа Сущенка політичним заручником і не сумнівається в його звільненні.
“Ми докладатимемо всіх зусиль, щоб його звільнити. Він має знати, що питання його звільнення не залежатиме від якихось рішень судів. Він – політичний заручник. Тому ми бажаємо йому терпіння, стійкості. А то, що ми його звільнимо, нехай у нього не буде жодних сумнівів”, – додав політик.
Мустафа Джемілєв переконаний, що обмін журналіста залежатиме від того, чи “є обмінний матеріал”. При цьому він підкреслив, що “потрібно шукати й інші методи”.
Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.
Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.
Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.
7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.
Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком у Лефортовському СІЗО в Москві.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.
Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.