Росіяни обстріляли ракетами Прикарпаття: били по об’єктах критичної інфраструктури
Армія РФ 10 жовтня атакувала ракетами Івано-Франківську область, зафіксовано удари по об’єктах критичної інфраструктури.
Про це повідомила керівниця Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.
“Офіційно: зафіксували удари по об’єктах критичної інфраструктури в області. Більше інформації згодом”, – написала вона в телеграм-каналі.
Вибух на Прикарпатті підтвердив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
“Увага! На жаль, підтвердилися прильоти по Івано-Франківщині. В Івано-Франківську все спокійно. Будь ласка, перебувайте в укриттях! Довіряйте лише офіційним джерелам інформації! У разі влучань не фотографуйте на не поширюйте фото / відео наслідків ударів”, – наголосив він.
Загалом російська армія вночі та зранку 10 жовтня випустила по території України щонайменше 83 ракети, 43 з них знищили сили протиповітряної оборони.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що масованого ракетного удару в цей день зазнали багато регіонів України, зокрема, Києв та Київщина, Запоріжжя, Полтавщина, Дніпро та Дніпропетровщина, Львів, Миколаїв, Тернопіль і Хмельницький, Житомирщина та Сумщина, Прикарпаття. Є загиблі та потерпілі. Пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури.
Президент Володимир Зеленський після масованої ракетної атаки російської армії домовився з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, який зараз головує в G7, про скликання термінового засідання групи.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.