Журі конкурсу “Честь професії-2022” оголосило імена переможців-журналістів
Журі престижного українського конкурсу професійної журналістики “Честь професії” оголосило імена переможців у основних та спеціальних номінаціях.
Про це стало відомо 29 вересня під час урочистої церемонії нагородження, пише ZMINA.
У основних номінаціях, окрім головного переможця, визначили найкращі матеріали у локальних медіа.
Спеціальні призи учасники отримали в номінаціях “Надія журналістики”, “Найкращий аудіоматеріал”.
Також переможців визначили в спецномінаціях від Наглядової ради конкурсу “За відданість професії за найтяжчих умов”, від Bihus.Info — “Сльози окупанта” та від ГО “Жінки в медіа” — “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності”.
Переможницями та переможцями цього року стали:
- Найкраще інтерв’ю
Марія Семенченко (“Локальна історія”) з матеріалом “В Україну покликали мертві, але не чули живі. Яким був Джеймс Мейс?”
- Найкраще інтерв’ю в локальному медіа
Олександра Бодняк (Zaxid.Net) з матеріалом “Або ти кидаєшся на амбразуру, або пробуєш пристосуватись. Як живе Херсонщина під окупацією”
- Найкращий репортаж
Віра Курико-Агієнко (Reporters) з матеріалом “Десять днів у Чернігові”
- Найкращий репортаж у локальному медіа
Віта Сахнік, Людмила Герасимюк (Сайт соціальних новин “Перший”) з матеріалом “Нам один шлях – в ліс”. Репортаж із волинських сіл, де через городи – Білорусь”
- Найкраще новинне висвітлення резонансної події
Мар’ян Кушнір (“Радіо Свобода”) з матеріалом “Бій на Київщині: Українські військові пішли у контрнаступ”
- Найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа
Олександр Котенко (“Суспільне Чернігів”) з матеріалом “Історія чоловіка, який вибрався з могили після розстрілу. Лежав між двома вбитими братами”
- Найкраща аналітика
Данило Мокрик (BIHUS.Info) з матеріалом “Genocide in Ukraine: Research and Proof”
- Найкраща аналітика в локальному медіа
Дар’я Літовченко (“Восточный Вариант / Східний Варіант”) з матеріалом “Шахти. Невидимий фронт Донбасу”
- Найкраще розслідування
Леся Іванова (BIHUS.Info) з матеріалом “Чи готові ми до війни: що з арсеналами на МІЛЬЯРД?”
- Найкраще розслідування в локальному медіа
Антоніна Торбіч, Анна Хіночик та Влад Мартинчук (“Четверта влада”, “Суспільне Рівне”) з матеріалом “Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції”
- Найкраща публіцистика
Аліна Шеремета (Телебачення Торонто) з матеріалом “Братання з Росією у центрі Києва: Театр російської драми імені Лесі Українки”
- Найкраща публіцистика в локальному медіа
Наталія Андреєва, Голобородько Олександр, Рубан Олександр, Савчук Максим (“Суспільне Запоріжжя”) з матеріалом “Як живе підрозділ українських воїнів, які боронять Запорізький край”.
Спеціальний приз “Надія журналістики” отримала Аліна Шеремета, журналістка “Телебачення Торонто”.
Спецпризом “Найкращий аудіоматеріал” відзначили подкаст “Тут-і-тепер”, автори Ольга Снісарчук, Тетяна Терен, Дмитро Пальчиков, Оксана Мамченкова, Вікторія Лавриненко з команди The Ukrainians Media і PEN Ukraine.
Переможницею спецномінації від Bihus.Info “Сльози окупанта” стала Валерія Єгошина (“Схеми: корупція в деталях”, “Радіо Свобода”) з матеріалом “Плеяда у*банів”, “Путін – с*ка”, “Шойгу – профан”. Російські полковники обговорюють керівництво армії РФ”.
Нагороду в спеціальній номінації від ГО “Жінки в медіа” — “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності” отримала Марія Семенченко (Reporters).
У спеціальній номінації від Наглядової ради конкурсу “За відданість професії за найтяжчих умов” перемогли фотокореспонденти Євгеній Малолєтка та Мстислав Чернов.
Загальнонаціональний конкурс професійної журналістики «Честь професії-2022» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews.
Нагадаємо, що цього року у 13-му професійному журналістському конкурсі “Честь професії” змагалося 902 матеріали. До шортлиста основних номінацій увійшло 50 найбільш професійних, впливових та резонансних робіт. Серед них — матеріал журналістки Центру прав людини ZMINA й видання Explainer Яни Радченко “Жінки в морській піхоті: досвід Ярини Чорногуз”.
Імена всіх фіналістів, а також посилання на матеріали конкурсу можна знайти тут.