Окупанти поцілили десятьма ракетами С-300 в об’єкти інфраструктури Запоріжжя
У ніч проти 27 вересня російські війська випустили по Запоріжжю десять ракет С-300. Зруйновано та пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури. Потерпілих, за попередньою інформацією, немає.
Про це повідомляє голова Запорізької ОВА Олександр Старух.
“Ворог знову поцілив десятьма ракетами С-300 в об’єкти інфраструктури обласного центру. На місцях уражень виникли пожежі. Там працюють рятувальники. Пошкоджена лінія електропередач. Профільні служби вже відновлюють мережу. Ворог майже щодня атакує місто. Треба бути максимально обережним. Правила безпеки рятують життя. Дбаємо один про одного”, – йдеться в повідомленні.
Крім того, за минулу добу росіяни обстріляли цивільну інфраструктуру в районі населених пунктів Полтавки, Шевченкового, Залізничного, Оріхова, Яблукового, Успенівки, Дорожнянки, Гуляйполя, Ольгівського, Червоного, Малих Щербаків, Чарівного, Білогірʼя, Малинівки, Новоандріївки, Темирівки та Степногірська.
Надійшло 68 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури внаслідок обстрілів російськими окупаційними військами.
Також проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. До безпечних місць виїхали 1530 людей, з них 353 – діти.
Як відомо, вночі 25 вересня російські війська випустили 10 ракет по Запоріжжю. Відомо про щонайменше трьох поранених також зруйновані об’єкти інфраструктури. Удари зафіксували одразу в декількох районах Запоріжжя та в селі поблизу міста.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.