За одну добу російські військові обстріляли понад 30 населених пунктів — Генштаб

Дата: 17 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Протягом 17 вересня російські збройні формування завдали масованих ракетних, авіаційних та артилерійських ударів по території України, внаслідок чого пошкодження дістала інфраструктура понад 30 населених пунктів.

Про це повідомили у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних Сил України.

Російська військова техніка прямує до лінії фронту. Джерело: REUTERS

“За поточну добу ворог завдав 4 ракетні та 15 авіаційних ударів, здійснив понад 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по військових та цивільних об’єктах на території України”, — уточнили в тексті.

Внаслідок цього постраждала інфраструктура понад 30 населених пунктів України, серед яких Харків, Сіверськ, Дружківка, Костянтинівка, Нью-Йорк, Мар’їнка, Красногорівка, Полтавка, Кривий Ріг, Запоріжжя, Нікополь, Оріхів, Миролюбівка та Очаків.

Водночас росіяни не змінюють своїх цілей, намагаючись окупувати територію Донеччини й зірвати контрнаступ ЗСУ, заявили у пресслужбі Генштабу.

Також противник продовжує зосереджувати зусилля на організації оборони та утриманні захоплених територій, спробах повної окупації Донецької області, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках.

Росіяни обстрілюють позиції українських військових вздовж лінії зіткнення, проводять заходи щодо перегрупування військ на окремих напрямках, вводять резерви та ведуть повітряну розвідку, заявили в Генштабі.

Разом з тим військові зазначили, що через виведення Силами оборони з ладу всіх переправ через Дніпро на Херсонському напрямку росіяни готують собі шляхи відступу.

“Так, в районі Каховської ГЕС для побудови надалі переправи вони затопили дев’ять вагонів”, — повідомили у Генштабі.

Як відомо, що 16 вересня за добу російські військові обстріляли 18 населених пунктів в Україні. Росія завдала 4 ракетні, 5 авіаційних ударів та здійснила 12 обстрілів із систем реактивної артилерії.

Обстрілювали Харків, Золочів, Дружківку, Сіверськ, Закітне, Нью-Йорк, Мар’їнку, Полтавку, Малі Щербаки, Мирне, Велике Артакове, Кривій Ріг, Нікополь, Ольгівське, Запоріжжя, Оріхів та Миролюбівку.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter