Правоохоронці підтвердили смерть цивільного в Балаклії через катування російськими окупантами
Представники поліції зафіксували один підтверджений факт смерті цивільного внаслідок тортур у приміщенні Балаклійського відділку поліції, який контролювали російські окупанти.
Про це повідомив начальник слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов.
“У ході огляду будівлі ми виявили дроти, які вели до прихованих відеокамер у приміщеннях, де утримувалися заручники. Люди, зокрема й жінки, спали на підлозі, а на допитах їх катували електричним струмом. На даний час ми маємо один підтверджений факт смерті людини внаслідок катувань. Нам відомі анкетні дані потерпілого та місце захоронення, відтак будемо проводити ексгумацію для подальших процесуальних дій”, – йдеться в повідомленні.
Болвінов повідомив, що в адмінбудівлі поліцейського відділку перебували військові так званої “ЛНР” та Чеченської Республіки, а також представники ОМОНу з міста Тольятті та ФСБ Росії.
Він додав, що в кожному приміщенні утримували від 8 до 15 осіб, за якими таємно вели спостереження.
Начальник слідчого управління поліції Харківської області також розповів, що, втікаючи з Балаклії, військові РФ залишили полонених у зачинених приміщеннях. Втім, один із заручників зміг розбити вікно і вилізти, а потім відкрити двері та звільнити інших. Тому точну кількість бранців та потерпілих зараз уточнюють.
Раніше ZMINA повідомляла, що у звільненій Балаклії правоохоронці знайшли катівню, яку російські військові облаштували для місцевих жителів. Її організували в підвальному приміщенні відділу поліції та у видавничому будинку навпроти.
Напередодні в Балаклії поліцейські виявили та ексгумували тіла двох цивільних, яких російські військові вбили в останні дні окупації. Відомо, що окупанти розстріляли громадян у центрі міста поряд із блокпостом.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.