Вночі росіяни обстріляли житловий будинок у Харкові, є загиблий та травмовані
Вночі 12 вересня росіяни обстріляли Новобаварський район Харкова, влучили в житловий будинок. Унаслідок ворожого обстрілу щонайменше одна людина загинула, двоє отримали травми.
Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов.
“Обстріл житлового будинку в Новобаварському районі. На даний момент відомо про одного загиблого та двох постраждалих. Сам будинок частково зруйнований”, – написав він.
Також Терехов зазначив, що водопостачання в Харкові вночі було відновлено, зараз відбувається наповнення системи.
Метро та наземний електротранспорт працюють у штатному режимі.
Раніше, близько 20:00, окупанти вдарили двома ракетами по об’єкту критичної інфраструктури в Холодногірському районі Харкова, що відіграє важливу роль у забезпеченні електропостачання в регіоні. Виникла пожежа в обладнанні об’єкта та в адміністративній будівлі, яка до того ж зазнала сильних руйнацій. Загинули двоє працівників.
Відомо, що вчора ввечері російські ракети вразили об’єкти критичної інфраструктури в низці областей. Щонайменше в п’яти регіонах є проблеми з електро- та водопостачанням. Зокрема, після удару по інфраструктурному об’єкту Харкова в багатьох районах зникло світло та вода.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.