У Черкасах суд виправдав правоохоронця, підозрюваного у побитті фотокора. Журналіст подав апеляцію
Фотожурналіст газети “Вечірні Черкаси” Ігор Єфімов подав апеляційну скаргу на вирок Соснівського районного суду м. Черкаси від 12 грудня 2016 року, яким було виправдано єдиного підозрюваного у справі побиття журналіста.
Про це повідомляє служба інформації НСЖУ.
В організації нагадують, що 20 січня 2014 року Ігор Єфімов був жорстоко побитий правоохоронцями під час зачистки блок-посту активістів на черкаській дамбі. Він був на місці подій у жовтому жилеті “преса”, із бейджем і фотокамерою.
Петро Паливода, який нині прокуратурою встановлений єдиним підозрюваним, на той момент займав посаду заступника командира батальйону. Однак Соснівський суд ухвалив виправдувальний вирок, яким визнав Паливоду Петра Миколайовича невинним, оскільки на день вчинення кримінального правопорушення, він не був службовою особою, а тому в його діях відсутній склад кримінального правопорушення.
Натомість, адвокати Адвокатського об’єднання “Адвокатська фірма “АКТІО”, які консультували Ігоря Єфімова на прохання НСЖУ, вважають, що Соснівський суд неповно дослідив докази, наявні в справі, не здійснив повного та всебічного розгляду справи, а тому і визнав Паливоду особою, яка не відповідала за додержання законності та дисципліни особовим складом.
Відтак, як розповів Ігор Єфімов, у апеляційній скарзі він просить суд скасувати вирок Соснівського райсуду та ухвалити новий вирок, яким визнати підозрюваного винним у вчиненні кримінального правопорушення.
Обвинувачення вимагає для Паливоди покарання у вигляді обмеження волі строком на три роки.
Також ще одну апеляційну скаргу по цій справі подала прокуратура області.
Як повідомили у прес-службі прокуратури Черкаської області, “не погоджуючись із вироком Соснівського районного суду від 12 грудня 2016 року, прокурор у кримінальному провадженні 10 січня 2017 року звернувся до Апеляційного суду Черкаської області з апеляційною скаргою на виправдувальний вирок. Апеляційна скарга була внесена через невідповідність висновків суду, викладених у вироку, з фактичними обставинами кримінального провадження та через істотне порушення вимог кримінально-процесуального закону. Прокурор вважає вирок незаконним та просить його скасувати”.
Водночас, на прохання НСЖУ Ігорю Єфімову допомагають також юристи Інституту розвитку регіональної преси.
Як зауважує медіаюрист ІРРП Людмила Панкратова, насправді прокуратура не провела належне розслідування по цій справі, не встановила осіб, причетних до безпосереднього перешкоджання журналістській діяльності.
“Розслідування проводилося стосовно особи, щодо якої в суді не було доведено, що саме він займав відповідну посаду і мав обов’язок зупинити правопорушення, а також навіть те, що він бачив, що таке правопорушення відбувалося. Кваліфікована справа була не за статтею 171 КК (перешкоджання діяльності журналіста). Вважаємо, що потерпілий може підтримати апеляційну скаргу прокуратури. В подальшому рекомендуємо вимагати порушення кримінальної справи про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста та брати участь у слідчих діях з адвокатом, оскільки потерпілий стверджує, що він може впізнати особу, яка його била”, – коментує Людмила Панкратова.
За словами першого секретаря НСЖУ Сергія Томіленка, для Спілки захист постраждалого колеги є принциповою справою.
“Констатуємо, що проблема безкарності – це один з найбільших викликів у нашій професії і, зокрема, в цій справі брутального побиття фотожурналіста ми намагаємося об’єднати максимум зусиль для допомоги колезі”, – говорить Томіленко.
Юридична підтримка журналіста Ігоря Єфімова – це перша справа в рамках реалізації партнерської угоди між Національною спілкою журналістів України та київським Адвокатським об’єднанням “Адвокатська фірма “АКТІО”. Угода, про яку було домовлено наприкінці 2016-го року, передбачає надання правової допомоги потерпілим журналістам.