З жовтня в Україні запрацює Єдина інформаційна система для ВПО: що це дасть
Міністерство соціальної політики з 1 жовтня впровадить у всіх регіонах Єдину інформаційну систему соціальної сфери, яка дозволить внутрішньо переміщеним особам отримувати послуги за місцем свого фактичного перебування.
Про це повідомляє Урядовий портал.
“Це дозволяє централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців”, – йдеться у повідомленні.
Завдяки Єдиній системі органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яка адреса вказана у людини в документах.
“Наприклад, коли людина переїхала з міста Харків, отримала довідку ВПО у Львові, а потім перемістилася у Тернопіль, то всі питання вона зможе вирішити у фактичному місці перебування. В умовах повномасштабної війни ми маємо максимально убезпечити наших людей і спростити для них надання послуг”, – пояснила віцепрем’єр-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Так, внутрішні переселенці у будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть швидко змінити у довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові чи некоректні дані у заяві на отримання довідки ВПО, а також з’ясувати й усунути причину затримки допомоги на проживання.
Наразі Єдина інформаційна система соціальної сфери завершує етап тестування у Житомирській, Рівненській та Вінницькій областях. Триває підключення співробітників управління соцзахисту з інших областей для її впровадження по всій країні.
Нагадаємо, що органи соціального захисту зобов’язані приймати всі повторні заяви на допомогу від внутрішньо переміщених осіб. Протягом 10 днів з моменту отримання органом повторної заяви має бути призначена допомога.
Для розвʼязання питань щодо виплат або проблем з ними слід звертатися до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію з кризових питань 15-48, на гарячу лінію для дзвінків з-за кордону та з тимчасово окупованих територій у WhatsApp / Telegram / Viber +38 (096) 078 84 33 або на гарячу лінію уповноваженого з питань ВПО +38 (066) 813 62 39.