ФСБ катувала кримського татарина Арсена Ібраімова задля “зізнавальних свідчень” – КримSOS
До політв’язня Арсена Ібраімова, засудженого до 10 років за нібито участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана, застосовували тортури.
Про це заявила правозахисна організація КримSOS.
КримSOS стало відомо, що після незаконного затримання на обличчі та тілі Арсена Ібраімова були помічені значні почервоніння.
“Це свідчить про застосування грубої сили та тортур з боку співробітників ФСБ РФ під час допиту для отримання “зізнання” Ібраімова”, – розповів аналітик правозахисної організації Євгеній Ярошенко.
Правозахисна організація схарактеризувала таке поводження в контексті міжнародного збройного конфлікту як катування відповідно до низки норм міжнародного права:
- ст. 1 Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання;
- ст. 7 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 3 Європейської конвенції про права людини;
- ст. 32 та ст. 147 IV Женевської конвенції;
- ст. 75 (2)(a)(II) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій.
Крім того, такі дії щодо Арсена Ібраімова становлять воєнний злочин відповідно до ст. 147 IV Женевської конвенції, ст. 85 (5) Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій та ст. 8 (2)(a)(II) Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Міжнародне право забороняє катування будь-кого і за будь-яких обставин.
Кримського татарина Арсена Ібраімова незаконно затримали на адміністративній межі між тимчасово окупованими Херсонською областю та Автономною Республікою Крим 6 квітня 2022 року.
25 серпня незаконне формування “Київський районний суд міста Сімферополя” ухвалило йому вирок за нібито участь у кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана.
У КримSOS зазначають, що Арсен Ібраімов не був активістом, не брав участі в кримськотатарських акціях та спростовує всі інкриміновані звинувачення.
Як відомо, 1 червня 2022 року Верховний суд РФ визнав батальйон терористичною організацією.
Раніше повідомлялося, що викраденого в червні цього року в окупованому Росією Мелітополі українського волонтера Ярослава Жука утримують у Сімферопольському СІЗО, його звинувачують в “акті міжнародного тероризму”.
Напередодні незаконне формування, що називає себе “Верховним судом Республіки Крим”, залишило в СІЗО ветерана АТО Павла Запорожця, якого затримали в окупованому російською армією Херсоні.
За даними правозахисників, після початку повномасштабного вторгнення в Україну на окупованих територіях почастішали випадки викрадення російськими силовиками українських патріотів, волонтерів, громадських активістів, журналістів, ветеранів АТО / ООС. Багатьох з них вивозять до окупованого Криму та відправляють у СІЗО.