У Словенії закон, який дозволяє укладати шлюб тільки різностатевим парам, визнали неконституційним
Конституційний Суд Словенії постановив, що закон, який обмежує право на шлюб та всиновлення дітей тільки різностатевими парами, є неконституційним. Відповідне рішення підтримали шестеро суддів, троє були проти.
Про це повідомляє правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.
Тепер парламент Словенії зобов’язаний впродовж пів року ухвалити поправки до чинного законодавства, які повністю зрівняють права різно- та одностатевих сімейних пар.
Такий закон вже ухвалювався словенським парламентом у 2015 році, але його скасували за результатами всенародного референдуму, ініційованого супротивниками законопроєкту. Натомість у 2017 році в країні ухвалили закон про реєстровані цивільні партнерства для одностатевих пар – з подібним до звичайного шлюбу набором партнерських прав і обов’язків.
Рішення Конституційного Суду, однак, вже не може бути скасовано таким способом, оскільки ґрунтується на чинній Конституції Словенії. Воно набирає сили відразу з моменту його офіційної публікації і буде застосовуватися як закон прямої дії, допоки Державні збори Словенії не ухвалять відповідні поправки до чинного законодавства – отже, одностатеві партнери у цій країні можуть укладати між собою шлюб та спільно всиновлювати дітей вже зараз.
Словенія стала першою державою Східної Європи, в якій це стало можливим. Наступною може бути Чехія, в якій аналогічний закон вже готують до розгляду в парламенті.
Нагадаємо, що петиція на підтримку легалізації одностатевих шлюбів в Україні вже набрала 25 тисяч підписів, тепер її має розглянути президент.