Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні набрала 25 тисяч голосів

Дата: 09 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні набрала 25 тисяч голосів. Тепер її має розглянути президент. 

Згідно з інформацією на сайті президента, петиція набрала потрібну для розгляду кількість голосів за 36 днів.

Петицію про одностатеві шлюби створила Анастасія Совенко.

“У цей час кожен день може бути останнім. Хай люди однієї статі отримають можливість створити сім’ю й мати офіційний документ, що підтвердить це”, – написала авторка звернення.

Станом на 3 червня петиція мала 13 тисяч голосів, що складали половину кількості необхідної для розгляду. 

8 липня голова ГО “Українські військові ЛГБТ за рівні права” та об’єднання ЛГБТ-військових Віктор Пилипенко закликав усіх небайдужих підписати петицію про легалізацію одностатевих шлюбів, а Верховну Рада та президент Володимир Зеленський мають зробити все відповідні закони були ухвалені.

Пилипенко нагадав, що ЛГБТ-люди завжди були серед військових, водночас не завжди були видимими.

“Так, ми невеличка група українського суспільства, нас всіх всього лиш від 7 до 12 відсотків. Через те, що нас мало і часто ми мало видимі, на нас зганяють свою агресію та ненависть радикали, носії радянської моралі, тюремних понятій та духовних скреп… З 1991 року, 2014-го, 24.02.2022 ми у лавах ЗСУ, НГУ, добровольчих батальйонів боронимо Вітчизну від загрози російської тиранії, імперіалізму, загрози тюремного закріпачення нашого права на свободу та існування”, – каже він.

Нагадаємо, згідно з планом Національної стратегії у сфері прав людини Мін’юст був зобов’язаний розробити та подати до парламенту законопроєкт про цивільні партнерства, зокрема й для ЛГБТ-людей ще до 2020 року, однак посадовці не зробили цього

В лютому правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ” у своєму щорічному правозахисники відзначив низку позитивних зрушень щодо прав ЛГБТ в Україні. Зокрема, те, що правоохоронці стали активніше захищати публічні заходи за права ЛГБТ від нападів, а Міністерство внутрішніх справ розробило законопроєкт щодо криміналізації злочинів ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter