Російські окупанти вбили 100 українських спортсменів і тренерів, ще 22 утримують в полоні

Дата: 09 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові та окупанти вже вбили 100 українських спортсменів і тренерів, а ще 22 взяли в полон.

Про це повідомив міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

Кирило Васильчишин – тренер з тенісу, який загинув в бою під Бахмутом.

“Росіяни вбили 100 українських спортсменів і тренерів. Вони загинули на полі бою та від ворожих обстрілів. Чоловіки і жінки. Дорослі та діти. Четверо поранені. Ще 22 перебувають у полоні”, – написав він.

Міністр додав, що влада докладає всіх зусиль, щоб повернути полонених додому живими.

Гутцайт також повідомив, що наразі більше 3 тисяч спортсменів зі зброєю захищають Україну і всю Європу.

Ще понад 1 100 спортсменів і тренерів працюють на волонтерському фронті.

Як відомо, в Україні створили сайт-реквієм у пам’ять про спортсменів та спортсменок, які воювали або загинули на війні, бувши цивільними людьми. У ньому нині є прізвища легкоатлетів, футболістів, гімнасток, боксерів, важкоатлетів, веслувальників, кікбоксерів, регбістів, гирьовиків, шахістів, самбістів, біатлоністів.

Нагадаємо, у квітні в боях за Маріуполь загинув спортсмен та військовослужбовець окремого загону спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України Олексій Янін. На території комбінату “Азовсталь” у Маріуполі загинув чемпіон Києва з боксу Артем Моша.

А багаторазовий чемпіон України з водного поло та екскапітан національної збірної Євген Обединський загинув унаслідок авіабомбардування в Маріуполі 17 березня. 

15 травня у тимчасово окупованому Бердянську в Запорізькій області російські військові викрали тренера, чемпіон України та світу, а також заслуженого майстра спорту з паверліфтингу Сергія Певнева.

Коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter