Військові РФ обстріляли ракетами Одещину: загинули щонайменше 18 людей, серед них дві дитини
Унаслідок нічного ракетного удару російських військ по Одеській області загинули щонайменше 18 цивільних. Крім того, понад 30 людей травмувалася. Рятувальники продовжують розбирати завали.
Про це повідомили Держслужба з надзвичайних ситуацій та заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
“Одещина. Станом на 8:30 ранку: 18 людей загинуло, серед них 2 дитини. 30 – поранені”, – написав Тимошенко.
Одна з ракет зруйнувала дев’ятиповерховий будинок у селищі в Білгород-Дністровському районі. У ньому загинули 14 людей, проте роботи з розбирання завалів ще тривають. Поранення отримали 30 людей (з них троє дітей), а з-під завалів врятували сім людей (з них троє дітей).
Також росіяни ракетним ударом зруйнували триповерхову та чотириповерхову будівлі бази відпочинку. Там загинули три людини, з яких одна дитина. Ще одна людина травмована.
Оперативне командування “Південь” згодом повідомило, що ракети по Білгород-Дністровському району Одещини випустили стратегічні бомбардувальники Ту-22. З Чорного моря вони запустили три ракети Х-22, які влучили в багатоквартирний будинок та дві бази відпочинку.
Напередодні повідомлялося, що 27 червня по ТЦ у Кременчуці росіяни вдарили такими ж ракетами (Х-22), випущеними з дальніх бомбардувальників Ту-22 з Курської області.
Станом на 30 червня було відомо, що під уламками торговельного центру виявили тіла 17 загиблих та вісім фрагментів тіл. Один цивільний помер у лікарні. Ще 21 людина зникла безвісти.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.