У Львові заборонили діяльність Московського патріархату
Львівська міська рада 30 червня ухвалила рішення про заборону Московського патріархату на території Львова.
Про це повідомив депутат міськради Юрій Ломага.
“Російській агентурі не місце у Львові. Московський патріархат і “Група Догнала” несуть загрозу національній безпеці України“, – написав він.
Діяльність цих структур, за словами Ломаги, має відверто антидержавницький та антиукраїнський характер.
“Враховуючи факти, які відбулися на території Львівської міської територіальної громади, свідому та відкриту спекуляцію на релігійних віруваннях наших громадян з боку російських окупантів, зокрема, що стосується діяльності на території України УПЦ МП та Української правовірної греко-католицької церкви “Група Догнала”, яка призводить до штучного протистояння і розколу українського суспільства на релігійній основі, з метою консолідації українського народу ми ухвалили відповідне рішення”, – пояснив депутат.
28 червня Львівська районна рада вже заборонила діяльність Московського патріархату у Львівському районі.
Протягом 14 днів з ухвалення цього рішення релігійні громади, монастирі й духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть перейти до Православної церкви України. Після цього терміну їхня діяльність припиняється, а майно вилучається на користь місцевої громади. Їхні угоди про користування майном та землею будуть розірвані.
Крім того, Львівська райрада звернулася до Верховної Ради України з вимогою ухвалити законопроєкт про заборону Московського патріархату на території України № 7204. Як ідеться в рішенні сесії райради, це звернення було прийняте з метою захисту національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.
Нагадаємо, що законопроєкт “Про заборону Московського патріархату на території України” зареєстрували у ВР 22 березня. Його заявлена мета – захист національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України, запобігання колабораціонізму, припинення розпалювання міжрелігійної ворожнечі та дестабілізації релігійного середовища в Україні.
Проте у квітні Верховна Рада відхилила законопроєкт про заборону Російської православної церкви в Україні (раніше Українська православна церква Московського патріархату). Нардепи обговорювали це питання тривалий час у межах політичних фракцій і груп та дійшли висновку, що під час війни вони не мають права ухвалювати жодного закону, який розколює українське суспільство.