Українці, які постраждали від агресії РФ, зможуть отримати до 30 тисяч євро, звернувшись до ЄСПЛ
Кожен громадянин України, який постраждав від російської агресії, може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
“Від сьогодні сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему: espl.com.ua. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати”, – йдеться у повідомленні.
Перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:
- загибель родича;
- зруйноване житло;
- поранення;
- незаконне позбавлення волі;
- катування;
- зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо.
Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву в одному з відділень “Укрпошти”. При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безплатними.
“Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно. Термін розгляду заяви може становити від одного року, вірогідність отримання компенсації є високою. Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Для отримання консультації зверніться до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті: https://helsinki.org.ua/advice-centres/”, – пояснили в міністерстві.
Як уточнили виданню ZMINA в УГСПЛ, в разі ухвалення ЄСПЛ рішення про виплату компенсації, її виплачуватиме держава, стосовно якої було визнано правопорушення.
Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав закон про невиконання рішень Європейського суду з прав людини, ухвалених після 15 березня 2022 року. Інший підписаний президентом РФ закон прибирає рішення ЄСПЛ із підстав для перегляду кримінальних справ.