Військові РФ обстріляли школу в Авдіївці “Градом” з магнієвим зарядом – Кириленко
20 червня вночі російські окупанти обстріляли школу в Авдіївці з “Града” з магнієвим зарядом.
Про це повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
“Це вже третя школа, знищена росіянами в Авдіївці. Всього ж на Донеччині окупанти зруйнували близько двох сотень шкіл”, – повідомив Кириленко.
За його словами, військові РФ прийшли не робити так звану “денацифікацію” та “звільняти” когось, а вбивати мирне населення та нищити цивільну інфраструктуру.
Раніше ZMINA писала, 18 травня російські військові обстріляли школу в Авдіївці фосфорними бомбами. Жодної військової цілі на території школи не було. Під час атаки в будівлі перебували лише чергові, які встигли вибігти, а тому постраждалих унаслідок обстрілу немає.
Від початку повномасштабної війни в Україні внаслідок бойових дій пошкоджено близько 20% шкіл та дитячих садочків. Ці заклади потрібно або повністю реконструювати, або зносити й будувати з нуля.
Правозахисна організація “Альменда” у своїй доповіді “Сто днів зруйнованого дитинства” наголошує, що школи та лікарні мають бути зонами миру, де дітям надається захист навіть під час конфлікту. Правозахисники нагадують, що відповідно до міжнародного гуманітарного права і школи, і лікарні – цивільні об’єкти, що охороняються, і тому на них поширюються гуманітарні принципи відмінності та пропорційності.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.