Евакуювати людей з сєвєродонецького “Азоту” неможливо — Гайдай
Евакуація цивільних, які нині переховуються на території підприємства “Азот” у Сєвєродонецьку, неможлива через постійні обстріли російськими військами.
Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
На території “Азоту на початку повномасштабного вторгнення було щонайменше 13 облаштованих сховищ. Як розповідали самі жителі Сєвєродонецька, цілеспрямовано людей ніхто не закликав йти саме у ці укриття, однак чимало містян тісно пов’язані з підприємством, а тому й шукали там прихистку.
“У нас мономісто: ми говоримо Сєверодонецьк – маємо на увазі “Азот”, говоримо “Азот” – маємо на увазі Сєверодонецьк. Те, що там безпечніше, це люди знали й так… Повоєнні заводи були обладнані бомбосховищами, так само і житлові будинки 40–50-х років – там практично в кожному будинку бомбосховища. І що далі від міста, чим новіші райони, то менше там пристосовано для безпеки. Деякі будинки є взагалі без підвалів, вже не кажучи про бомбосховища… Коли почалися обстріли, люди почали туди стягуватися, мабуть, з березня, коли почалися потужні обстріли, люди почали перебиратися з нових, не пристосованих для укриття районів на завод”, – розповідав журналістам “Нового времени” містянин Аріф Багіров.
За словами Гайдая, нині на підприємстві 568 людей, зокрема 38 дітей. Евакуювати їх намагались у травні, однак тоді вони відмовились їхати.
“Вийти зараз – це 99% загинути. Вихід з комбінату можливий тільки за умови повного припинення вогню”, – каже Гайдай.
Бойові дії за повний контроль над Сєверодонецьком тривають, й росіяни здійснюють переміщення на напрямок додаткових підрозділів реактивної артилерії. Попри це місто не заблоковано й комунікація ще є.
Нагадаємо, що декілька місяців поспіль влада закликала людей евакуюватись з Сєвєродонецька, деякі виїжджали самотужки, як-от чоловік, який для порятунку власного життя проїхав велосипедом 65 кілометрів, однак чимало містян лишилось. За оцінками влади, наприкінці травня їх у місті лишалось до 15 тисяч.