Шольц є відповідальним за загибель українців у війні з Росією – Арестович

Дата: 15 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Канцлер Німеччини Олаф Шольц є відповідальним за загибель українців, війну проти яких розв’язала Росія, оскільки пообіцяв надати Україні важке озброєння, але й досі його не передав.

Таку заяву радник очільника Офісу президента Олексій Арестович зробив в інтерв’ю виданню Bild.

Олаф Шольц

За його словами, Україні від Німеччини потрібна далекобійна артилерія, системи залпового вогню, танки, бронемашини та безпілотники.

“Якщо в нас буде достатня кількість, ми виграємо війну. Коли Захід дав нам 120 одиниць далекобійної артилерії, ситуація на фронті відразу змінилася – за три дні росіяни втратили швидкість наступу”, пояснив Арестович.

Він також додав, що Німеччина раніше обіцяла Україні надати 88 танків Leopard та 50 зенітних самохідних установок Gepard.

“Цього вистачило б на дві бригади в українській армії. Тобто якби в нас були дві такі бригади десь на передовій, ми могли б відбити Херсон або відкинути їх від Попасної та Сєвєродонецька. Сьогодні дві бригади – це велика сила. Пане Шольц, ви є відповідальним за наших загиблих солдатів і мирних жителів, щодня гинуть діти, ми щодня втрачаємо 100 солдатів, тому що ви не даєте нам важкої зброї. Українська армія сильна, ми могли б побити росіян і витіснити їх з нашої країни, але нам потрібна зброя”, – акцентував радник очільника Офісу президента.

Як відомо, дипломатичні відносини між Німеччиною та Україною перебувають у напруженому стані через проросійську політику офіційного Берліна в минулому і затягування постачання зброї. Оглядачі звинувачують німецьких політиків у тому, що ті зробили свій внесок у те, що міжнародні злочини під час повномасштабного вторгнення Росії стали можливими.  

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та експерти неодноразово закликали ввести ембарго на російські енергоносії у відповідь на тимчасову окупацію Криму. Утім, Німеччина збільшувала свою енергетичну залежність від Росії і продовжувала економічні зв’язки з країною-агресором. 

За даними німецьких ЗМІ, за останні місяці уряд Олафа Шольца звів до мінімуму постачання зброї в Україну. Видання Welt am Sonntag повідомило, що в період із 30 березня до 26 травня до України надійшло лише дві невеликі партії зброї. У середині травня Німеччина відправила 3 тисячі протитанкових мін і 1600 спеціалізованих протитанкових мін спрямованої дії.

Німеччина та деякі країни Європейського Союзу поки що не запровадили дієвих санкцій проти Росії через її агресію в Україні. Наразі щодня Росія отримує від продажу нафти та газу європейським країнам 1 млрд доларів, тоді як її витрати на війну за один день сягають 1 млрд доларів. 

Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. З цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки від ракетного обстрілу Росією Києва

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.

У КримSOS повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення у РФ опинилися понад 1,2 мільйона людей, щонайменше 200 тисяч з яких – діти. До цієї статистики входять як ті, яких окупаційні військові примусово депортували, так і ті, хто змушений був виїхати з безпекових міркувань.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання ухвалення сьомого пакета. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter