В Україні розмінували 2 мільйони гектарів території – повне розмінування може тривати до 10 років
Піротехнічні підрозділи Міністерства внутрішніх справ розмінували понад 2 млн га території України: усього внаслідок російської агресії 30 млн га землі потребують розмінування.
Про це під час щотижневого брифінгу в Укрінформі повідомила речниця МВС Альона Матвєєва.
Матвєєва також зазначила, що розмінування потребують і прибережні акваторії Азовського та Чорного морів, площа забруднення яких може становити до 19 тис. кв. км. За її словами, повне розмінування України, зважаючи на міжнародний досвід, може тривати від 5 до 10 років.
“Наразі основні зусилля наших служб зосереджені в Чернігівській та Сумській областях, а також у Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Донецькій та Луганській областях, де тривають бойові дії”, – сказала Матвєєва.
Вона додала, що загалом під час розмінування Київської, Чернігівської та Сумської областей від боєприпасів очищено 274 населених пункти.
Як відомо, на Київщині площа так званих брудних земель, що потребують обстеження та розмінування, порівняна з територією Бельгії.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.