Сенат Ірландії ухвалив резолюцію, якою визнав вторгнення Росії в Україну геноцидом
Сенат Ірландії ухвалив резолюцію, що визначає вторгнення Росії в Україну як геноцид, до якого причетні російські військові та влада. Також у документі зазначають, що політичне керівництво РФ має понести відповідальність за міжнародні злочини, скоєні в Україні.
Про ухвалення резолюції повідомив у твіттері спікер верхньої палати ірландського парламенту Марк Дейлі.
“Незаконне вторгнення Російської Федерації в Україну є актом геноциду. Сенат Ірландії ухвалив резолюцію про геноцид з боку Росії в Україні”, – написав Дейлі.
Згідно з ухваленою резолюцією, розв’язана Росією війна проти України є непровокованою та порушує міжнародне право, а російські військові здійснюють варварські воєнні злочини проти цивільних.
“Президент Росії Володимир Путін доповнив вторгнення спонсорованими державою утисками, пропагандою, неправдивими повідомленнями та навмисним обманом всередині власної країни, намагаючись виправдати свої дії”, – йдеться у документі.
Сенат закликав інші країни зберігати та посилювати санкції проти Росії, працюючи над припиненням імпорту російських нафти і газу, а також вугілля, які фінансують російську війну проти українського народу.
Нагадаємо, що 28 квітня Канада визнала злочини Російської Федерації в Україні геноцидом. Ще раніше Верховна Рада визнала дії, вчинені Росією проти України, геноцидом українського народу.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.