Росіяни планують примушувати воювати проти ЗСУ українських в’язнів з окупованої Херсонщини
“У мене там є два працівники, і ми отримуємо від них інформацію. У Херсоні в нас є слідчий ізолятор і три в’язниці. Звичайно, ув’язнені люди також наші люди, які вже відбувають покарання. А склалася дуже небезпечна ситуація, тому що “орки” хочуть дати ув’язненим зброю і змусити їх воювати із ЗСУ”, – йдеться в повідомленні.
За словами Денісової, там перебувають понад 2 тисячі ув’язнених.
Омбудсман зазначає, що в місцях позбавлення волі в Херсоні залишаються 700 працівників, які нікуди не виходять. Вони ще мають їжу та воду. За її словами, якщо працівники покинуть установи, то “ув’язнених точно заберуть”.
Денісова додала, що окупанти створюють у Херсоні катівні.
“Вони, наприклад, зараз заарештували колишнього мера міста. Намагаються змусити його співпрацювати. Він тримається дуже мужньо. Але ніхто не знає, скільки він ще витримає“, – наголосила Уповноважена ВР з прав людини.
Омбудсман також зазначила, що людей у Херсоні викрадають прямо на вулицях, оскільки окупанти хочуть провести незаконну примусову мобілізацію.
Раніше представниця президента України в Криму Таміла Ташева розповідала, що на захоплених територіях Херсонської області окупанти утримують та катують у підвалах приблизно 500 людей. Серед затриманих є активісти та ветерани війни на Донбасі.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.