Суд над журналістом Семеною: на засіданні виявилися невідповідності в матеріалах слідства

Дата: 21 Червня 2017
A+ A- Підписатися

У Залізничному суді Криму відбулося чергове засідання у кримінальній справі стосовно журналіста Миколи Семени, під час якого виявилися невідповідності в матеріалах слідства.

 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.

За його словами, під час засідання було допитано свідка звинувачення Тетяну Калугіну, яка перекладала документи з української мови під час слідчих дій.

Під час допиту свідка з’ясувалося, що вона не має освіти перекладача і не ставила свого підпису під низкою документів, які вона перекладала. Замість неї ставив свій підпис директор фірми, що надає ці послуги для кримського управління ФСБ. У зв’язку з цим на наступне засідання викликаний директор фірми, щоб пояснити мотиви і законність своїх дій.

Решта свідків, викликаних на сьогодні, до суду не з’явилися.

Водночас суд відхилив клопотання захисту про зміну порядку дослідження доказів для вивчення матеріалів справи, представлених адвокатами Семени. Засідання тривало всього 40 хвилин.

Наступне засідання призначене на 7 липня о 14:00 годині.

Нагадаємо, 15 лютого 2017 року 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися в підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Навесні 2016 року в Криму провели масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Стосовно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.

28 листопада 2016 року Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня цього року Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням Кримінально-процесуального кодексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter