У “фільтраційних таборах” російських окупантів перебуває майже 30 тисяч маріупольців

Дата: 18 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Станом на 18 квітня російські окупанти утримують під Маріуполем у так званих фільтраційних таборах по лінії Мангуш Нікольське Ялта майже 30 тисяч осіб. 

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Маріуполь. Фото з відкритих джерел

“Депортація і фільтрація. За оновленими даними, окупанти утримують у фільтраційних таборах по лінії Мангуш – Нікольске – Ялта не менш як 20 тисяч осіб, перешкоджаючи можливості евакуюватися через навмисне затягування та сповільнення процедури фільтрації”, – зазначив Андрющенко.

Крім цього, він додав, що 5–7 тисяч осіб перебувають у “фільтраційному таборі” в селі Безіменне на Донеччині на стадії підготовки до депортації.

Раніше ZMINA повідомляла, що в Маріуполі російські окупанти видають людям перепустки для переміщення містом.

Офіційно перепустки потрібні для переміщення між районами, але, за даними Андрющенка, з наступного тижня без цього папірця люди взагалі не зможуть перебувати на вулицях. Отримати перепустку можна лише в одному місці – в будівлі податкової в Лівобережному районі Маріуполя. Нині там утворилися величезні черги.

Коаліція “Україна. 5 ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, згвалтування, руйнування і привласнення майна, не викликане військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення в якості “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні і культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті  на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитись до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter