Джерело: “Новини N”
Зазначається, що 4 квітня команда MSF у складі чотирьох осіб приїхала до Миколаєва і близько 15:30, коли представники організації перебували на території міської онкологічної лікарні, потрапила під обстріл.
“Упродовж приблизно десяти хвилин у безпосередній близькості від наших співробітників було кілька вибухів”, – повідомив голова місії MSF в Україні Мішель-Олів’є Лашаріте.
Він уточнив, що під час виходу з лікарні команда MSF бачила поранених людей та щонайменше одного померлого. Точна кількість загиблих і поранених достеменно невідома.
Лашаріте зазначив, що співробітникам місії вдалося дістатися до укриття попри те, що “скло з вікон їхньої автівки, яка стояла біля входу в лікарню, повилітало від вибухів”.
4 квітня ZMINA повідомляла, що російські військові обстріляли Миколаїв забороненими касетними боєприпасами: ті вибухали біля зупинки та на дорозі в одному зі жвавих районів міста.
Унаслідок обстрілу міста загинули щонайменше 10 людей, ще 46 поранено.
Нагадаємо, що коаліція “
Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу
warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною
пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу
tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити
онлайн-форму.