У Миколаєві внаслідок обстрілу касетними снарядами загинуло дев’ятеро містян

Дата: 04 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові обстріляли Миколаїв забороненими касетними боєприпасами: ті вибухали біля зупинки та на дорозі в одному зі жвавих районів міста. 

Про це пише місцеве видання “Новини N” з посиланням на власного кореспондента.

“Уламки стали причиною поранень людей, які перебували на вулиці й стояли на зупинці, а також пасажирів маршруток”, – йдеться в повідомленні. 

Унаслідок розриву касетних боєприпасів дев’ятеро людей загинуло, 41 людина отримала поранення. Про це мер міста Олександр Сенкевич повідомив у прямому ефірі телеканалу “Март”. 

Міський голова також розповів про вранішній обстріл спального району міста, від якого одна людина загинула, п’ятьох поранено. 

Станом на сьогодні, за словами мера, всі райони Миколаєва потерпіли від обстрілів. Крім житлових будинків обстріли зачепили міську та обласну лікарню, Центр профілактичних хвороб, Будинок дитини, 11 дитячих садочків, 12 шкіл, професійне технічне училище, дві філії закладів позашкільної освіти. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter