Депутат Тимчук хоче перевірок для Національної спілки журналістів

Дата: 16 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Народний депутат фракції “Народний фронт” та керівник групи “Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук збирається звернутися “до відповідних структур” з приводу проблем у Національній спілці журналістів України (НСЖУ). Після 17 років членства він полишив спілку. 

Про це народний депутат написав на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Чесно кажучи, не думав, що моя заява про вихід з НСЖУ, виходячи з особистих принципів, викличе такий резонанс”, – написав він.

Тимчук твердить, що після його заяви про вихід із спілки він отримує “багато звернень щодо цієї теми”, в тому числі від журналістів – членів спілки, “в яких містяться розповіді про ті дива, які кояться зараз в цій структурі”.

“І, якщо вірити наданій інформації, проблеми в нинішньому НСЖУ не тільки в незрозумілій “інформаційній політиці” тих, хто нині очолює і веде мовлення від імені всього НСЖУ. Але і в діях, які вельми скидаються на економічні махінації”, – каже керівник групи “Інформаційний спротив”.

“І ось тут вже саме як народний депутат я змушений реагувати, звертаючись до відповідних держструктур”, – додав він.

Нагадаємо, що 9 серпня народний депутат оголосив про свій вихід із НСЖУ. Тоді Дмитро Тимчук звинуватив голову НСЖУ Сергія Томіленка у тому, що той “грає проти інформаційної безпеки України”. 

“За період агресії Росії проти України нинішнє керівництво НСЖУ суто на свій розсуд зробило цю структуру “адвокатом” антиукраїнських видань, також втягнувши її в російські медіа-проекти, серйозно посиливши позиції агресора в медіа-просторі, продовжуючи цю діяльність і сьогодні. При цьому повністю ігноруючи цькування патріотичних медіа-ресурсів України, включаючи журналістів групи “Інформаційний Спротив”, з боку українських чиновників і проросійських сил”, – заявив Дмитро Тимчук. 

Одним з найкричущих фактів для нього була участь НСЖУ в проекті ОБСЄ “Дві країни – одна професія”. 

Депутат фракції “Народний фронт” Дмитро Тимчук

“Також в послужному списку керівництва НСЖУ – прямі і абсолютно неадекватні нападки на українські патріотичні ресурси, які виконують важливі функції із відображення російської інформаційної агресії. При цьому з повним ігноруванням переслідування цих же ресурсів та публікацій проросійськими і російськими ЗМІ особистих даних українських журналістів”, – написав 9 серпня Тимчук.

Народний депутат заявив, що останньою для нього краплею стали претензії очільника НСЖУ до українських спецслужб і правоохоронців “в контексті їх спроб розібратися зі злочинною діяльністю антиукраїнського ресурсу “Страна.ua”

10 серпня Сергій Томіленко закликав депутатів утриматися від повчань журналістів.

За п’ять днів Міжнародна, Європейська федерації журналістів (МФЖ, ЄФЖ) та Комітет захисту журналістів оприлюднили заяви, у яких виступили на захист очільника НСЖУ та підтримали інтернет-видання “Страна.ua”. У заяві Дмитра Тимчука вони вбачали тиск на голову НСЖУ. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter