За рік безоплатну правову допомогу у регіональних бюро отримали понад 370 тис. громадян

Дата: 01 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

1 вересня виповнюється рік, як у всіх регіонах України запрацювали бюро правової допомоги. За цей час безоплатну правову допомогу у них отримали 370 305 осіб.

Про це повідомляє прес-служба Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги.

У прес-службі нагадують, що мережа Бюро правової допомоги – це всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, завдяки яким мешканці різних районів України можуть реалізувати та захистити свої права.

На сьогодні в Україні працює 432 бюро правової допомоги, що функціонують у малих містах та селищах (від 11 до 26 у кожному регіоні).

Безоплатна первинна правова допомога полягає в отриманні юридичної консультації фахового юриста, доступі до необхідної правової інформації. Таку допомогу може отримати кожен, хто звернеться до бюро.

Що ж до безоплатної вторинної правової допомоги, то це означає, що клієнти бюро мають змогу (у випадку необхідності та у відповідності до ст. 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”) отримати послугу адвоката для здійснення представництва своїх інтересів у суді; а також фахівці бюро представляють інтереси таких осіб у суді за окремими видами спорів.

Так із 370 305 осіб, які звернулись до бюро правової допомоги, 23 520 безоплатно отримали представництво своїх інтересів у судах. У 14 963 випадках це представництво здійснювали адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. У 7 979 випадках інтереси громадян у суді або перед іншими органами представляли штатні юристи бюро.

Кожен візит до центру – це безумовна юридична консультація із хвилюючого питання та поради щодо можливих подальших дій клієнта. Цю консультацію надають безпосередньо працівники бюро, яких сьогодні по всій Україні працює 758.

Також бюро правової допомоги здійснюють просвітницьку роботу з метою посилення правової спроможності територіальних громад України. На практиці це означає, що фахівці бюро виїжджають у найвіддаленіші громади та беруть участь в реалізації правоосвітніх заходів для молоді, професійних та соціальних груп, консультують у рамках роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги.

Звернутися до бюро правової допомоги можна за адресами, які доступні тут.

Також дізнатися їх адреси можна, зателефонувавши до єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України).

Нагадаємо, Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Із 1 вересня 2016 року БППД надається усім громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують додаткового захисту, у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги, що є структурними підрозділами місцевих центрів.

Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Із 1 січня 2013 року БВПД в Україні надається особам, до яких застосовано адміністративне затримання; до яких застосовано адміністративний арешт; які затримані за підозрою у вчиненні злочину; до яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою; у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії.

Із 1 липня 2015 року БВПД в Україні надається у повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб. Зокрема: малозабезпеченим особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО), внутрішньо переміщеним особам, членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та ін. відповідно до ст. 14 Закону.

Організацію послуги забезпечують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У кожному регіоні функціонують від 3 до 8 центрів місцевих центрів.

Із 1 вересня 2016 року доступ до БВПД вказаних категорій осіб забезпечують також і бюро правової допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter