Проти Генпрокурора Луценка відкрито провадження за порушення презумпції невинуватості
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розпочала проти Генерального прокурора Юрія Луценка дисциплінарне провадження.
Про це свідчить рішення члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Анатолія Коваленка, датоване 7 серпня 2017 року, яке “Українській правді” передали ініціатори дисциплінарного провадження Володимир Петраковський та Злата Симоненко.
Також за аналогічним фактом КДКП веде провадження й проти Головного військового прокурора Анатолія Матіоса.
Згідно з самою дисциплінарною скаргою, Луценку та Матіосу ставиться в провину публікації у соціальних мережах повідомлень, які порушують презумпцію невинуватості.
Відповідно до Закону України “Про прокуратуру” публічне висловлювання, яке є порушенням презумпції невинуватості, є підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.
У скарзі йдеться про те, що Генеральний прокурор Луценко Юрій Віталійович за перше півріччя 2017 року опублікував у своєму профілі (https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri?fref=ts) щонайменше 7 дописів недвозначного характеру, які стосуються конкретних осіб, затриманих за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
Зокрема, йдеться про допис від 6 липня 2017 року, який стосується затримання та обшуку працівників ПАТ “Українська залізниця”, містить прізвища та ініціали імен затриманих, а також назву їхніх посад. У цьому дописі Генпрокурор вказує, що згаданих осіб “за вимагання хабаря в 150 тис доларів затримано”.
А дописом від 8 червня 2017 року Генеральний прокурор повідомляє про затримання судді, називаючи його “суддею корупціонером” і стверджуючи, що суддя “вимагав та отримав неправомірну вигоду”. Цей допис публікується з фотографією таблички, яка висить на дверях робочого кабінету судді та на якій вказано повне ім’я затриманого.
Допис від 3 червня 2017 року, який стосується затримання працівника митниці Державної фіскальної служби, доповнений фотографією посвідчення затриманого, де також легко прочитати повне ім’я затриманого і навіть побачити його обличчя. У цьому дописі Генпрокурор вказує, що працівника митниці затримали “під час одержання чергового місячного збору неправомірної вигоди”.
Дописом від 31 березня 2017 року Генпрокурор інформує громадськість, що органи правопорядку “затримали на гарячому при одержанні 10 тис грн директора комунального підприємства”. При цьому він публікує прізвище і конкретну посаду затриманого, характеризує останнього як “хабарника”, а також додає фото його обличчя.